• XXIV edycja Pucharu Tymbarku

W dniu 26.04.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w XXIV edycji PucharuTymbarku, który odbył się na obiektach MOSiR w Ełku. Puchar Tymbarku to obecnie największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie.Sprawozdanie z XXIV edycji Pucharu TymbarkuW dniu 26.04.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w XXIV edycji PucharuTymbarku, który odbył się na obiektach MOSiR w Ełku. Puchar Tymbarku toobecnie największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. Czytaj więcej.

• Konkurs kroków rozstrzygnięty!

W dniach 15–22.04. 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs na największą liczbę kroków, w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Wzięło w nim udział 25 zawodników. Konkurs polegał na zebraniu jak największej liczby kroków w aplikacji mobilnej na telefonie albo w zegarku. Zwycięzcą został uczeń, który zebrał największą łączną liczbę kroków uzyskaną w ciągu 7 dni.
            Najwyższe wyniki zostaną nagrodzone dyplomem i upominkiem na apelu szkolnym. Impreza została zorganizowana i przeprowadzone przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Klasyfikacja końcowa: I miejsce - Michał Barszczewski 7A (254 899 kroków), II miejsce - Oliwier Weber 4A (225 234 kroków), III miejsce - Konrad Moczydłowski 5B (123 308 kroków).
            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy podejmowania dalszych kroków w stronę aktywności fizycznej!

• Laureatki I etapu „Trzymaj Formę!”

Laureatki I etapu: Ewa Kaliszuk, Iga Piwowarczyk, Zofia Truchan dnia 26 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 przystąpiły do II etapu powiatowego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. W całej Polsce do II etapu powiatowego Konkursu zakwalifikowało się 347 uczniów, a w naszym województwie 8, które uzyskały nie mniej niż 30 pkt. (tj. 75% punktów możliwych do zdobycia). Celem konkursu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia, pogłębianie wiedzy w zakresie zależności pomiędzy zbilansowaną dietą, poziomem aktywności fizycznej, a stanem zdrowia oraz kształtowanie postaw i zachowań sprzyjających zdrowiu.
            Życzymy jak najlepszych wyników, które poznamy na początku maja.

• Mieszane biegi sztafetowe

Dnia 26 kwietnia na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się mistrzostwa miasta Ełk w mieszanych biegach sztafetowych, w których to udział wzięła nasza szkoła. Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach, pierwsza to klasy VII, VIII, druga to klasy IV, V, VI. Drużyny poszczególnych klas składały się z 3 zawodników i 3 zawodniczek. Biegacze rywalizowali na dystansie 400 i 300 metrów. Mimo chłodu, deszczu i wiatru wszyscy ukończyli bieg. W końcowym wyniku reprezentacja naszej szkoły zdobyła w dwóch kategoriach VI miejsce. Klasyfikacja poszczególnych biegów naszych drużyn: Klasa VIII – miejsce V, Klasa VII – miejsce VII, Klasa VI – miejsce VIII, Klasa V – miejsce VI, Klasa IV – miejsce II.
            Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za poświęcenie i wysiłek.

• projekty

• Szkoła Promująca Zdrowie