Ogłoszenia!

FESTYN SZKOLNO – RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. JANA PAWŁA II W EŁKU

27 maja 2017 roku o godzinie 9.00 żwawym krokiem społeczność szkolna wkroczyła na boisko, by wesoło rozpocząć Festyn Szkolno- Rodzinny. Muzyka głośno grała, zapraszała do tańca, a dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ełku pan Andrzej Zdanowski, otworzył festyn, przecinając wstęgę już po raz 25. Uczniowie wraz z rodzicami i gośćmi coraz tłumniej zbierali się na miejscu. Klasa IIIC, na czele której stała wychowawczyni pani Agnieszka Sawicka, powitała wszystkich wesołą choreografią taneczną. Zaraz potem, pani Beata Pudlis, poinformowała o następujących po sobie konkursach sportowych dla rodzin i klas oraz o atrakcjach mających trwać przez cały festyn. Kramiki SU oferowały ciekawe drobiazgi, loteria balonowa obiecywała małe upominki, kącik fryzjerski i kosmetyczny przygotowywał do wesołej zabawy. Stół konkursowy na najlepsze ciasto pomieścił aż 16 przepysznych wypieków. Niektórzy nie wytrzymywali i, nie czekając na ogłoszenie wyników zajadali smaczne i pięknie udekorowane ciasta! Pyszności kusiły, a członkowie jury nie mogli się długo zdecydować, komu przyznać I nagrodę! W rezultacie wszyscy zostali docenieni, nie mogło być inaczej!

W trakcie festynu uwagę przyciągnęła „zabawa w modę”, kiedy to klasy piąte na sygnał pani Doroty Markowskiej, miały pokonać tor przeszkód i ubrać w poszczególne części ubrań swoje wychowawczynie - panią Ewę i panią Grażynkę. Uczniowie klas czwartych równie chętnie wzięli udział w zawodach „kto więcej wody wleje do wiaderka w ciągu dwóch minut”, a szóstoklasiści prócz toru przeszkód zmagali się z dyktandem. Rodzinne wyścigi rzędów, pod czujnym okiem pani Joli Gromady, pokonywano w kosmicznym tempie, w jeszcze szybszym rozeszły się nagrody za poszczególne konkurencje.

Z ogromnym zainteresowaniem społeczność szkolna obserwowała działania Szkolnego Klubu Ratownika COR przy II LO w Ełku. Młodzi ratownicy krok po kroku pokazywali i uczyli kolejnych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie ciekawe dla każdej mamy były ćwiczenia „usta- usta” wykonywane na fantomie roczniaka. Szkolenie takie zostanie na pewno w pamięci na długo.

Z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem dzieci podeszły do zadań, jakie czekały na nich przy kole fortuny. Przy pomocy rodziców i, w rzadkich przypadkach nauczycieli, rozwiązywały krzyżówki, wykreślały hasła z diagramów, tłumaczyły łacińskie aforyzmy, wypisywały imiona nauczycieli uczących w szkole, zagrały w państwa –miasta, a jak już wykonały zadanie otrzymywały słodycze dla całej klasy.

Energetycznie, bardzo pięknie zaśpiewały nam laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki . Dziewczynki: Emilka Piórkowska, Angelika Borkowska, Łucja Czapczyk, Zuzia Siwek, Ola Zielińska wesołymi utworami wprawiły uczestników festynu w łobuzerski nastrój.

Każdy, zainteresowany indywidualnymi dyscyplinami sportowymi „z podwórka”, mógł powalczyć o intrygujące nagrody. W „golfie jajecznym” – kto bliżej – najlepszymi zawodnikami okazali się być: Wiktoria Skorupska, Artur Wojsław, Martynka Bagińska, Judyta Popowska, Hubert Wybranowski oraz Maciej Markowski. W zabawie w kręgle - kto więcej, bezkonkurencyjni byli: Lena Sowul, Kinga Bernchard i Olek Bogdziewicz. W konkursie kręcenia hula-hopem – kto dłużej, nie do pokonania była: Karolina Mickiewicz, Eliza Borkowska, Gabrysia Borkowska, Zuzia Szor, Tatiana Karpienko i Paula Nalewajko. Uczniowie i dorośli bawili się przy konkursie rzutu jak najdalej, rzutkami z piórkami. Wzięli udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym, w tym roku pod hasłem „Z rodziną najlepiej!”. Ania i Wiktoria Chilickie, Ewa Kaliszuk, Wiktoria Siwek i Kuba Karwowski, jak się okazało, zostali specjalistami od robienia kolorowych, zwiewnych zabawek dla domowych zwierzaków. Najmłodsi z opiekunami tłumnie podchodzili do kącika balonowych zwierzątek, gdzie z uporem według instrukcji i pomocy Szymona z III klasy wykręcali sobie kolorową kaczuszkę, pieska, słonika bądź łabędzia. Obok można było pięknie pokolorować rysunek.

Po wysiłku, zmęczeni zawodnicy i kibice odpoczywali przy ognisku, delektując się upieczoną kiełbaską lub pałaszując rodzicielskie wypieki.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, upojone radosnym nastrojem małe tancerki z klasy III c: Daria Stupak, Oliwia Chojnowska, Sylwia Garlicka i Łucja Dąbrowska ponownie porwały wszystkich zgromadzonych do tańca.

Zabawie sprzyjała fantastyczna, słoneczna pogoda, dobry humor i pełni energii uczestnicy. Już teraz można czuć się zaproszonym na festyn w przyszłym roku! (Zdjęcia)

Beata Pudlis