Sprawozdanie z uroczystości Dnia Mamy i Taty zorganizowanej
przez uczniów klasy 3b

nia 14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 3b dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta zorganizowali przedstawienie pt.,, Calineczka”. Do spektaklu przygotowywali się na zajęciach koła teatralnego i tanecznego prowadzonego przez wychowawczynię – Wiesławę Witkowską.

Jest to już szóste z kolei przedstawienie, które zaprezentowały dzieci z tej klasy, nie tylko dla Rodziców, ale również dla przedszkolaków i społeczności szkolnej. Występ przed kolegami i koleżankami ze szkoły jest zawsze swego rodzaju próbą generalną. Więc i tym razem występ przed swoją publicznością przełamał pierwszą tremę, a koledzy nagrodzili ich gromkimi brawami.

Mali aktorzy długo ćwiczyli swoje kwestie, dykcję, opanowywały ruch sceniczny oraz przygotowywali dekorację. W spektakl teatralny dzieci włożyły dużo pracy. Uczyły się piosenek, układów tanecznych, między innymi. ,,Taniec kwiatów,” a wszystko po to, by podziękować kochanym rodzicom za ich miłość i opiekę. Hol I piętra przybrał niecodzienny wystrój- las oraz ogród pełen kwiatów, gdzie wzrastała główna bohaterka – Calineczka, wcieliła się uczennica – Iga Piwowarczyk. Dzieci przygotowały dla rodziców upominki: serca dla mam, a dla tatusiów złote rybki, by spełniały ich wszystkie marzenia.

Na twarzach naszych gości zagościł uśmiech, a ze wzruszenia pokazała się łezka w oku. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska