Z misją ratunkową „Skradzionym wakacjom”

Dnia 19 czerwca 2017 r. (poniedziałek) na auli Gimnazjum nr 3 uczniowie klasy 3c zaprezentowali przygotowywane na zajęciach koła teatralnego przedstawienie pt. „Skradzione wakacje”. Scenariusz przedstawienia powstał w ciągu roku szkolnego. Uczniowie wnosili własne pomysły, które zostały uwzględnione przy jego pisaniu. Wcielili się w role pozytywne, nie zabrakło również czarnych charakterów.

Wszystko zaczęło się od nieoczekiwanego przybycia złej wróżki (w jej rolę wcieliła się Alicja Cimochowska), która chcąc zemścić się na radosnych mieszkańcach zamku, zamieniła ukochane córki królowej (władczynią na zamku była Maja Czyżewska) w plastikowe lalki; porwała też wakacyjne miesiące (Oliwię Chojnowską i Aleksandrę Gajewską). Jednak dzielne królewny (Daria Stupak i Lena Odolecka), z pomocą odważnego i zabawnego rycerza (Krzysia Zakrzewskiego), dobrej wróżki (Sylwii Garlickiej), kotki Psotki (Magdy Skulimowskiej) oraz przyjaciół (Amelii Opońskiej i Łucji Dąbrowskiej) zrzuciły zły urok z królestwa, przywracając mu dawną harmonię i szczęście. Nasi bohaterowie odmienili również los wysłannika złej wróżki (Zuzi Karczmarczyk), mrocznego rycerza (Wojtka Zawadzkiego) oraz drzew zombie (Michała Kuczyńskiego, Patryka Tyszkiewicza, Wojtka Doliwy, Filipa Szymaszko), zdejmując z nich mroczne zaklęcia.

Publiczność żywo reagowała na to, co działo się na scenie. Występ został ubogacony o dwie choreografie taneczne, a piękne dekoracje użyczone przez kochane panie nauczycielki oraz wykonane przez rodziców cieszyły oczy nas wszystkich. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice i dziadkowie młodych aktorów. Ten występ stanowił ukoronowanie naszych wspólnych wysiłków. Był również niesamowitym przeżyciem dla dzieci. (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka