Ogłoszenia!

Ćwierć wieku minęło, jak jeden dzień ….

Nasza szkoła istnieje już 25 lat! 2 kwietnia 1992 roku zabrzmiał w „Dziewiątce” pierwszy dzwonek. Tak wspaniały jubileusz postanowiliśmy godnie uczcić.

Święto szkoły rozpoczęło się już w czwartek, 25 maja 2017 roku. Tego dnia lekcje trwały tylko do godziny 12.30. Następnie klasy młodsze spotkały się z panią Marta Lewandowską - - Tolsdorf, animatorką gier i zabaw. Nasi najmłodsi mogli pod jej czujnym okiem i przy wsparciu swoich wychowawców miło i ciekawie spędzić czas. Po południu uczniowie klas starszych bawili się na dyskotece, którą poprowadził DJ Bogusław Szlaszyński. Doskonała muzyka i świetne humory, to gwarancja dobrej zabawy. Dyskoteka była bardzo udana.

26 maja w piątek odbyły się główne uroczystości: o 9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym, następnie apel na sali gimnastycznej w naszej szkole. Tak wspaniały jubileusz uświetnili zaproszeni goście, którzy przybyli do „Dziewiątki”, aby świętować razem z nami.
Gościliśmy Jego Ekscelencję bp pomocniczego Romualda Kamińskiego, Prezydenta Miasta Ełku, pana Tomasza Andrukiewicza oraz jego zastępcę, pana Artura Urbańskiego, dyrektora Delegatury KO w Ełku, pana Dariusza Jurczykowskiego, księdza prałata Mieczysława Brzóskę, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z naszego miasta, a także rodziców, absolwentów oraz przedstawicieli mediów.

Uroczysty apel był okazją do przemówień, podziękowań, a także wspomnień i refleksji. Poprowadziła go zastępca dyrektora szkoły, pani Barbara Dardzińska i przewodniczący SU, Łukasz Finfando.

Od początku istnienia naszej szkoły dyrektorem jest pan Andrzej Zdanowski.
Przez te 25 lat "Dziewiątkę" ukończyło około 3000 absolwentów.

„Niesamowicie jest mieć świadomość, że ludzie, którzy kiedyś uczyli się tutaj, dzisiaj posyłają do nas swoje dzieci. Pracowało tu łącznie około 200 nauczycieli, dla społeczności ełckiej oświaty nasza szkoła też jest dużym kawałkiem historii. Najpierw byliśmy podstawówką 8-klasową, później 6-klasową, teraz znów wracamy do starego systemu” – powiedział dyrektor, pan Andrzej Zdanowski.

Podczas apelu przedstawiciele szkoły, miasta i uczniów wieszali na drzewie wspomnień jabłka z wypisanymi ważnymi dla historii szkoły wydarzeniami.
Na drzewie znalazło się m.in. jabłko symbolizujące pierwszy szkolny dzwonek - 2 kwietnia 1992 roku.

W przygotowanie imprezy włączyło się wielu nauczycieli i pracowników szkoły.

Scenariusz przygotowały panie Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka, Anna Lewoc.

Dekoracje, to dzieło wielu osób, w ich wykonanie włączyły się panie Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka, Agnieszka Karanowska, Anna Lewoc, Dorota Markowska, Elżbieta Rafałowska oraz Agnieszka Sitko.

Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieka pani Anny Nartowicz.

Obchody 25-lecia zakończył festyn szkolno- rodzinny, który odbył się w sobotę 27 maja 2017 roku, jego organizacją zajęły się panie Beata Pudlis i Dorota Markowska, ale oczywiście włączyli się też wychowawcy klas i pozostali nauczyciele.

Wszystkim, którzy pomagali w organizacji uroczystości 25-lecia naszej szkoły serdecznie dziękujemy!!!

Komitet organizacyjny