Ogłoszenia!

Sukces naszych piątoklasistów
w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”

15 maja trzyosobowa drużyna naszej szkoły – Wiktoria Archacka, Adam Orzechowski i Dawid Popowski z klasy V b, wzięli udział w organizowanym już po raz siódmy Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza.

Ma on na celu zainteresowanie dzieci najbliższym otoczeniem, zachęcanie do poznawania dziejów małej ojczyzny, wzmocnienie identyfikacji z dziedzictwem kulturowym miejsca zamieszkania oraz kształcenie postaw patriotycznych.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania osiem zadań, w tym jedno w domu.

Pierwsza konkurencja sprawdzała wiedzę historyczną o Ełku. Następnie uczniowie pracowali z planem miasta i rozpoznawali obiekty umieszczone na nim. Dla większości drużyn trudne okazało się trzecie zadanie – krzyżówka, natomiast stosunkowe proste było podanie nazw ulic, przy których mieszczą się różne instytucje, czy nazwanie zabytków znajdujących się na ilustracjach. Uczniowie nie mieli też większych problemów z zadaniem typu prawda-fałsz i podanie imion i nazwisk znanych ełczan.

Zespoły musiały też wykazać się pomysłowością i kreatywnością, wykonując pracę domową – logo naszego miasta w formie kolażu zdjęć przedstawiających zabytki, osoby, ciekawe miejsca Ełku. Przy ocenie tego zadania liczyła się również forma jego prezentacji.

Jak co roku, rywalizacja w czasie konkursu była zacięta. Na sali jednak panowała przyjazna, wesoła atmosfera, która sprzyjała wspólnej zabawie. Wszyscy uczestnicy potyczek wykazali się ogromną wiedzą na temat swojej malej ojczyzny i inwencją twórczą.

Drużyna Dziewiątki w tegorocznym konkursie zaprezentowała się rewelacyjnie i pokonała wszystkie ełckie szkoły. Wiktoria, Adam i Dawid, przygotowywani przez panią Annę Lewoc, zajęli w nim I miejsce.

Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.