Ogłoszenia!

Międzyszkolny Turniej Historyczny
„Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko – patroni 2017 roku”

W środę, 26 kwietnia 2017 roku Jakub Bugała, Krzysztof Kondracki z kl. VI a i Samuel Chodorowski z kl. VI b pod opieką dyrektora szkoły pana Andrzeja Zdanowskiego udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Ełku. Odbył się tam Międzyszkolny Turniej Historyczny „Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko – patroni 2017 roku”.

Miał on na celu popularyzowanie wśród dzieci sylwetek wybitnych Polaków – Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki oraz przybliżenie i utrwalenie wiedzy o historii Polski XVIII – XX wieku. Organizatorem turnieju, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Pan Tomasz Andrukiewicz, była Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Muzeum Historyczne w Ełku.

Formuła konkursu była bardzo ciekawa. Nie tylko pozwoliła na kształtowanie wartości moralnych jako ważnego czynnika wychowawczego integrującego młode pokolenie, ale również przyczyniła się do wzmacniania tożsamości narodowej i kształtowania postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla dziejów ojczystych.

Drużyny biorące udział w konkursie zmagały się z różnymi zadaniami. Oprócz rozwiązania testów wiedzy o życiu i działalności T. Kościuszki i J. Piłsudskiego, zawodnicy musieli również rozpoznać na ilustracjach osoby związane z insurekcją kościuszkowską i odpowiedzieć na pytania o obraz „Panorama Racławicka”. Uzupełniali również teksty pieśni patriotycznych i żołnierskich, pracowali z mapą historyczną, interpretowali słowa marszałka oraz układali puzzle.

Jesteśmy dumni z drużyny „Dziewiątki”. Chłopcy w tym niełatwym turnieju zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli II miejsce.

Kubie, Krzyśkowi i Samuelowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lewoc