Ogłoszenia!

Niecodzienne drugie śniadanie kl. 3 b

Dnia 28 marca 2017 r. uczniowie klasy 3 b udali się do Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku na zajęcia edukacyjne po hasłem ,, II śniadanie” .Całe działanie było wsparte i promowane przez Agencję Rynku Rolnego, dlatego też byliśmy jednocześnie uczestnikami wielkiego projektu.

Byliśmy szczęściarzami, na których czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była fantastyczna lekcja zdowego odżywiania. Prowadzilły ją panie nauczycielki wspomnianej szkoły, przy wspóludziale uczniów tej szkoły. Ciekawa prezentacja multimedialna oraz atrakcyjne karty pracy pomogły nam zrozumieć i przypomnieć istotę zdrowego odżywiania. Nikt z nas nie miał kłopotów, kiedy w jednym z naszych działań mieliśmy odtworzyć piramidę pokarmową.

Druga część zajęć była niecodzienna, otóż otrzymaliśmy fartuszki i czepki i udaliśmy się na zajęcia kulinarne do prawdziwej kuchni. Zostaliśmy podzieleni na grupy, którym przewodniczył lider zespołu, a czuwali nad naszymi przedsięwzieciami uczniowie klasy gastronomicznej. Naszym zadaniem do wykonania w kuchni było zdrowe, smaczne drugie śniadanie. Każda grupa małych kucharzy wykonywała co innego. Wśród otrzymanych przepisów – zadań, pojawiły się ciasteczka zbożowe, koktaile owocowe, kanapki z chleba pumpernikiel z pastami twarogowo – warzywnymi oraz pyszne tortille. Wszyscy mieliśmy pełne ręce roboty, ale jakże przyjemnej i kreatywnej. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta śniadaniowa z różnorodnością wyśmienitych i dietetycznych potraw, które królowały na szwedzkim stole.

Na koniez każdy z nas otrzymał zdrowy soczek, książeczkę – kolorowankę o zdrowym odżywianiu oraz plan lekcji. Tej wspaniałej lekcji zapewne nikt z nas nie zapomni. (Zdjęcia)

Wiesława Witkowska