Mazurski Zespół Pieśni i Tańca w naszej szkole

Przystępując do projektu „ Szkoła Wierna Dziedzictwu” , bardzo chciałyśmy gościć w naszej szkole zespół ludowy. Dobrą do tego okazją stał się Wiosenny Dzień Talentów, który odbył się, jak zwykle pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca. Pokazy, utalentowanych w różnych dziedzinach, naszych wychowanków poprzedził występ Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”. Zespół ten jest godnym reprezentantem Ełku popularyzującym wartości kultury wielu regionów, poprzez prezentację piękna muzyki i tańca, pieśni i strojów regionalnych.

Na zdjęciu powyżej: Sieradz.

Nam zaprezentował się w dwóch regionach. Najpierw zobaczyliśmy tańce i zabawy sieradzkie, usłyszeliśmy pieśni tego regionu, podziwialiśmy ich stroje.

Na zdjęciu powyżej: Sieradz

Następnie artyści wystąpili w skromnych, ale pięknych mazurskich strojach, wykonując pieśni naszego regionu, przybliżając naszym wychowankom ówczesne zabawy młodzieżowe i tańce mazurskie. Występująca młodzież oczarowała nas promiennymi uśmiechami i tryskającą energią.

Na zdjęciu powyżej: Mazury

Dla całej społeczności Dziewiątki, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i licznie zgromadzonych rodziców, było to niezapomniane przeżycie oraz niezwykle cenna lekcji folkloru, historii regionalnej i patriotyzmu lokalnego. (Zdjęcia)

Grażyna Barcińska