Ogłoszenia!

III WIOSENNY DZIEŃ TALENTÓW

Nie od dziś wiadomo, że Szkoła Podstawowa nr 9 to kopalnia uczniowskich talentów. W 2014 roku otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, który oznacza, że szkoła przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Może właśnie dlatego pierwszego dnia wiosny nikt z uczniów „Dziewiątki” nie myśli o wagarowaniu.

21 marca 2017 r. cała brać uczniowska zgromadziła się w auli Gimnazjum nr 3, aby świętować III Wiosenny Dzień Talentów. Na początku prowadzące całą imprezę, uczennice z klasy IV a: Wiktoria Siwek i Patrycja Modzelewska wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Rafałowską, przywitały zebranych. Następnie wystąpił Mazurski Zespół Pieśni i Tańca, który zaprezentował pieśni i tańce z rejonu Podlasia, Kurpiów oraz zabawy i tańce mazurskie. Kierownik – pan Piotr Witaszczyk opowiedział o działalności i trasach koncertowych prowadzonego przez siebie zespołu.

Później przyszedł czas na prezentację szkolnych talentów. Był śpiew, taniec, recytacja, muzyka poważna, sport i sztuka. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali szeroką gamę swoich talentów. Opowiadali, w jaki sposób odkryli swoje zdolności, i jak je rozwijają. Doradzali, na które zajęcia warto się zapisać, a także pochwalili się swoimi dotychczasowymi sukcesami. Najwięcej emocji wzbudziły chyba jednak pokazy karate i dżudo oraz tańce. Na zakończenie zebrani mogli obejrzeć też wystawę prac uzdolnionych plastycznie uczniów.

Za organizację Wiosennego Dnia Talentów odpowiadały panie: Grażyna Barcińska, Agnieszka Karanowska, Anna Lewoc i Elżbieta Rafałowska. (Zdjęcia)