• „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…”

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli sukcesy w XIV Powiatowym Konkursie pod hasłem „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.
            W tym roku motywem przewodnim była twórczość Aleksandra Fredry. Konkurs recytatorski oraz rozstrzygnięcie konkursu w kategorii plastycznej odbyły się 12 kwietnia 2024 r. Uczniowie SP 9 reprezentowali szkołę w dwóch kategoriach: Jakub Głowacki z klasy 4 b zajął I miejsce w kategorii recytatorskiej klas 4-6 oraz II miejsce w kategorii plastycznej.
            III miejsce w kategorii plastycznej przypadło uczennicy klasy 5 b, Neli Siedleckiej.
            Gratulujemy uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!
            Opiekunowie: Ewa Przekop, Anna Nartowicz, Anna Chmielecka

• II Festiwal wokalny "the Voice Belfer"

II FESTIWAL WOKALNY dla NAUCZYCIELI: "the Voice Belfer" przeszedł do historii. DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM, jurorom i publiczności. Ulubione piosenki mam i wzruszające listy do nich - były tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu, co dostarczyło nam wszystkim wielu emocji i wzruszeń❣️Jeszcze raz gorące podziękowania i serdeczne gratulacje dla Wykonawców.
            I Aleksandra Zembrzuska CEM, II Aleksandra Gałązka – Szejda SP7, III Ewa Wicik Przedszkole „Ekoludki”, Ks. Rafał Przestrzelski SP4, Marzanna Bujak Przedszkole „Słoneczna Ósemka”, Kamila Wolniewicz SP9, Dagmara Borzeńska NSP w Rękusach, Grażyna Krasińska SP4, Marta Korczyńska ZS nr 6, Agnieszka Strzała ZS nr 5, Marta Winkler Przedszkole „Bajka”, Edyta Ezeama SP9, Aleksandra Zembrzuska CEM, Ewa Wicik Przedszkole „Ekoludki”, Aleksandra Gałązka – Szejda SP7, Ewa Soliwoda – Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach, Marta Waśkiewicz SP3.

• Aktywne przerwy taneczne

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole w dniach od 8 do 12 kwietnia na pierwszej długiej przerwie, na auli szkolnej odbyła się II edycja aktywnych „tanecznych przerw”. Akcja ta zorganizowana była w ramach działań szkoły promującej zdrowie i aktywność fizyczną. Inicjatywa skierowana była do uczniów z klasy I-VIII. Za przygotowanie i przeprowadzenie tańców integracyjnych odpowiedzialni byli wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, co było widać po frekwencji.

• Warsztaty filmowe

10 kwietnia 2024 r. naszą szkołę odwiedził filmowiec, fotograf, warsztatowiec pan Dawid Wojtyła i pani Iwona Olkowicz wiceprezes Stowarzyszenia Wiatraki Mazur, z którym współpracujemy od dwóch lat. Pan Dawid przeprowadził bardzo ciekawe 3-godzinne warsztaty dla naszych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z zakresu promocji działań i tworzenia materiałów foto video. Filmowiec opowiedział nam jak nagrać dobry filmy, który później można wykorzystać do grywalizacji, jako promocję szkoły lub mieć też pamiątką dla siebie. W trakcie warsztatów powstały w plenerze krótkie nagrania telefonem wykonane przez młodzież . Prace uczniów zostaną zamieszczone w filmie podsumowującym projekt. W spotkaniu wzięło udział 17 wolontariuszy.

• „Ełk – Moje Miasto”

W dniach od 26 lutego 2024 r. do 8 marca 2024 r. Małgorzata Przybył i Joanna Kalisz zorganizowały konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Ełk – Moje Miasto”.
            Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Przygotowali wiele pomysłowych prac wykonanych ciekawymi i efektownymi technikami plastycznymi.
            11 marca 2024r. komisja w składzie: Małgorzata Przybył i Joanna Kalisz wyłoniła następujących zwycięzców: Zobacz wyniki.

• Tenis stołowy - Olecko

W Olecku 06.04.2024r. w odbył się XV Memoriał Franciszka Pietrołaja i Ignacego Jasieluna w tenisie stołowym w kategoriach wiekowych. Celem zawodów było uczczenie pamięci wspaniałych zawodników, trenerów i propagatorów ping- ponga. W zawodach wzięli udział głównie zawodnicy województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Czytaj więcej.

• projekty

• Szkoła Promująca Zdrowie